Superleague

Μοιραστείτε
dimitris7
Vip Member
Vip Member

Πόλη : Αγρίνιο
Μέλος από : 21/01/2010

Απ: Superleague

Δημοσίευση από dimitris7 Την / Το Σαβ 04 Δεκ 2010, 09:16

magakos έγραψε:
thant έγραψε:
dimitris7 έγραψε:Μαγκάκο....τάπες σχεδόν όλα.

Τον έχω "κόψει" λίγο Αεκτζή με φιλοολυμπιακά αισθήματα Very Happy

Φιλοολυμπιακά....?
Αντιθέτως ρε.
Απλά μου αρέσει πάντα να λέω τα πράγματα όπως είναι και όχι όπως θα ήθελα να είναι είτε αφορούν την ομάδα μου είτε τις άλλες ομάδες....

Σωστά.
dimitris7
Vip Member
Vip Member

Δημοσίευση από dimitris7 Την / Το Κυρ 05 Δεκ 2010, 11:36

Είπα θα σε ρίξω λίγο παρακάτω και το έκανα...
magakos
Administrator
Administrator

Πόλη : Καβάλα
Μέλος από : 16/01/2010

Δημοσίευση από magakos Την / Το Κυρ 05 Δεκ 2010, 14:28

Σωστός....Άλλα αν παίζανε Ουνουατσι και Καρντόζο θα ήταν άλλο παιχνίδι...
Βλέπεις εμείς δεν έχουμε την πολυτέλεια βάθους στον πάγκο. ;)

dimitris7
Vip Member
Vip Member

Δημοσίευση από dimitris7 Την / Το Δευ 06 Δεκ 2010, 05:59

Καλά δε σκοτώθηκες κιόλας...αλλά θα πάρεις απάντηση υπομονή λοιπόν..
dimitris7
Vip Member
Vip Member

Δημοσίευση από dimitris7 Την / Το Πεμ 23 Δεκ 2010, 06:50

Με αφορμή ποστ του ακατανόμαστου στο italianz...

Ύστερα από μία χρονοβόρα διαδικασία, το Εφετείο Αθηνών έκρινε τον Αχιλλέα Μπέο ομόφωνα αθώο.

«Για μένα προσωπικά και για την οικογένειά μου, η απόφαση αυτή αποτελεί ηθική δικαίωση και τίποτα παραπάνω, αφού ήταν πασιφανές ότι ήμουν αθώος, διότι ουδέποτε διαχειρίστηκα έστω και ένα ευρώ από το Δήμο Ν. Σμύρνης.
Αναρωτιέμαι βέβαια μήπως πρέπει να ζητήσω συγνώμη από όσους στενοχωρέθηκαν με τη συγκεκριμένη απόφαση, όμως όλοι αυτοί θα πρέπει να γνωρίζουν ότι οι δικαστές κρίνουν και αποφασίζουν βάσει πραγματικών γεγονότων, στοιχείων και αποδείξεων και όχι ανάλογα με τις επιθυμίες κάποιων συγκεκριμένων αποτυχημένων παραγόντων, δημοσιογράφων και «περιστασιακών» εκδοτών.
Κλείνοντας θέλω να ευχαριστήσω το δικηγόρο και φίλο μου κ. Αθανάσιο Κανελλόπουλο για την πολύτιμη συμπαράστασή του.

ΥΓ. Ευχαριστώ επίσης όλους τους κακοπροαίρετους και εχθρούς γιατί μέσα από αυτήν τη διαδικασία, βγήκα πιο δυνατός"!

Πηγή: paeolympiakosvoloufc.g
r

Μιά παροιμία λέει όπου υπάρχει καπνός υπάρχει και φωτιά...Υπάρχει νοήμων άνθρωπος που πιστέυει οτι ο μπέος δεν έχει ξεζουμίσει το Δήμο Ν.Σμύρνης και τον Πανιώνιο???????Και μη μου κανέενας αφελής οτι η Δικαιοσύνη είναι λάθος γιατί είναι ο ίδιος.
Δεν έχει πάρει ευρώ οπως λέει ....να πάει να τα πει στους νεοσμυρνιώτες γιατί αλλιώς η Ιερά σύνοδος θα πρέπει να τον ανακυρήξει ΑΓΙΟ ΜΠΕΟ
Laughing
thant
Moderator
Moderator

Δημοσίευση από thant Την / Το Πεμ 23 Δεκ 2010, 07:37

dimitris7 έγραψε:Με αφορμή ποστ του ακατανόμαστου στο italianz...

Ύστερα από μία χρονοβόρα διαδικασία, το Εφετείο Αθηνών έκρινε τον Αχιλλέα Μπέο ομόφωνα αθώο.

«Για μένα προσωπικά και για την οικογένειά μου, η απόφαση αυτή αποτελεί ηθική δικαίωση και τίποτα παραπάνω, αφού ήταν πασιφανές ότι ήμουν αθώος, διότι ουδέποτε διαχειρίστηκα έστω και ένα ευρώ από το Δήμο Ν. Σμύρνης.
Αναρωτιέμαι βέβαια μήπως πρέπει να ζητήσω συγνώμη από όσους στενοχωρέθηκαν με τη συγκεκριμένη απόφαση, όμως όλοι αυτοί θα πρέπει να γνωρίζουν ότι οι δικαστές κρίνουν και αποφασίζουν βάσει πραγματικών γεγονότων, στοιχείων και αποδείξεων και όχι ανάλογα με τις επιθυμίες κάποιων συγκεκριμένων αποτυχημένων παραγόντων, δημοσιογράφων και «περιστασιακών» εκδοτών.
Κλείνοντας θέλω να ευχαριστήσω το δικηγόρο και φίλο μου κ. Αθανάσιο Κανελλόπουλο για την πολύτιμη συμπαράστασή του.

ΥΓ. Ευχαριστώ επίσης όλους τους κακοπροαίρετους και εχθρούς γιατί μέσα από αυτήν τη διαδικασία, βγήκα πιο δυνατός"!

Πηγή: paeolympiakosvoloufc.g
r

Μιά παροιμία λέει όπου υπάρχει καπνός υπάρχει και φωτιά...Υπάρχει νοήμων άνθρωπος που πιστέυει οτι ο μπέος δεν έχει ξεζουμίσει το Δήμο Ν.Σμύρνης και τον Πανιώνιο???????Και μη μου κανέενας αφελής οτι η Δικαιοσύνη είναι λάθος γιατί είναι ο ίδιος.
Δεν έχει πάρει ευρώ οπως λέει ....να πάει να τα πει στους νεοσμυρνιώτες γιατί αλλιώς η Ιερά σύνοδος θα πρέπει να τον ανακυρήξει ΑΓΙΟ ΜΠΕΟ
Laughing

Κάποιοι τον έχουν και στην υπογραφή τους, δεν ξέρω μήπως τον έχουν και εικόνισμα με καντήλι στο σπίτι τους. Laughing

Όσο για την αθώωση τουλάχιστον δικάστηκε, άλλοι που είναι και πράκτορες των ρώσων ούτε που τους ενοχλούν
meneas
Vip Member
Vip Member

Μέλος από : 31/01/2010

Δημοσίευση από meneas Την / Το Πεμ 23 Δεκ 2010, 07:44

Μπέο αγόρασε!
Ευκαιρία είναι τώρα που η Νικάρα είναι σε διάλυση.
Κάνε ότι δεν κατάφερες στη Ν.Σμύρνη.
Και φτιάξε μία ομάδα ΑΥΤΟΚΡΑΤΟΡΙΑ στο Βόλο.

Αααα και Μάκαρε ΠΟΥΛΑ!!!
dimitris7
Vip Member
Vip Member

Δημοσίευση από dimitris7 Την / Το Πεμ 23 Δεκ 2010, 12:22

meneas έγραψε:Μπέο αγόρασε!
Ευκαιρία είναι τώρα που η Νικάρα είναι σε διάλυση.
Κάνε ότι δεν κατάφερες στη Ν.Σμύρνη.
Και φτιάξε μία ομάδα ΑΥΤΟΚΡΑΤΟΡΙΑ στο Βόλο.

Αααα και Μάκαρε ΠΟΥΛΑ!!!

Αυτή είναι απάντηση τώρα????????
Κάνω ερωτήματα κατα καιρούς αλλά απάντηση δεεεεεεε βλέπω.

magakos
Administrator
Administrator

Δημοσίευση από magakos Την / Το Παρ 24 Δεκ 2010, 08:38

Τι το παράξενο...Υπάρχουν παράγοντες στο Ελληνικό ποδόσφαιρο? Εδώ ο φυματικός με το πούρο έχει πηδήξει τους πάντες και δεν μπορεί να τον κουνήσει κανείς τι να σχολιάσουμε.
Και που ασχολούμαστε πολύ είναι...

dimitris7
Vip Member
Vip Member

Δημοσίευση από dimitris7 Την / Το Σαβ 25 Δεκ 2010, 06:37

Δέν υπάρχουν,αλλλά όσοι υπάρχουν είναι θεατές στο ίδιο έργο.
thant
Moderator
Moderator

Δημοσίευση από thant Την / Το Πεμ 06 Ιαν 2011, 14:20

Κωνσταντινέας σε Τοροσίδη: "Πάμε παιχταρά μου!"

dimitris7
Vip Member
Vip Member

Δημοσίευση από dimitris7 Την / Το Παρ 07 Ιαν 2011, 05:06

thant έγραψε:Κωνσταντινέας σε Τοροσίδη: "Πάμε παιχταρά μου!"

Θάνο τώρα δηλαδή τι υπονοείς?Πολλοί διαιτητές το λένε αυτό ανεξαρτήτου ομάδας για να ηρεμήσουν τα πνέυματα.Να ξέρεις οτι απο μία φάση σε ενα ήρεμο ματσάκι μπορεί να γίνει μπουρδέλο,γιαυτό βλέπεις διαιτητές που σταυροκοπιούνται στην έναρξη και λήξη του αγώνα.Εχω γράψει και απάντησαν τουλάχιστον 1200 νοματαίοι σε αθήτικό φορουμ οτι υπάρχουν διαιτητές-διαιτητές και διαιτητές-καριερίστες,τους καριερίστες να φοβάσαι...
magakos
Administrator
Administrator

Δημοσίευση από magakos Την / Το Παρ 07 Ιαν 2011, 06:55

Εμένα δεν μου προκαλεί έκπληξη πάντως....Έχουνε δει και χειρότερα τα ματάκια μας.
Δημήτρη εγώ προσωπικά δεν χρειαζόμουν να δω το συγκεκριμένο βίντεο για να βγάλω συμπεράσματα....Από την στιγμή που ο Μαρινάκης προσέλαβε τον Γκαγκάτση τάχα για το νομικό του τμήμα κατάλαβα ότι ΚΑΙ αυτός δεν θα θα κοιτάξει το καλό του ποδοσφαίρου άλλα μόνο το δικό του...
Και μπορεί αυτήν την περίοδο ο Ολυμπιακός να παίζει χωρίς αντίπαλο στο πρωτάθλημα άλλα τίποτα δεν αφήνεται στην τύχη του.

dimitris7
Vip Member
Vip Member

Δημοσίευση από dimitris7 Την / Το Παρ 07 Ιαν 2011, 12:15

magakos έγραψε:Εμένα δεν μου προκαλεί έκπληξη πάντως....Έχουνε δει και χειρότερα τα ματάκια μας.
Δημήτρη εγώ προσωπικά δεν χρειαζόμουν να δω το συγκεκριμένο βίντεο για να βγάλω συμπεράσματα....Από την στιγμή που ο Μαρινάκης προσέλαβε τον Γκαγκάτση τάχα για το νομικό του τμήμα κατάλαβα ότι ΚΑΙ αυτός δεν θα θα κοιτάξει το καλό του ποδοσφαίρου άλλα μόνο το δικό του...
Και μπορεί αυτήν την περίοδο ο Ολυμπιακός να παίζει χωρίς αντίπαλο στο πρωτάθλημα άλλα τίποτα δεν αφήνεται στην τύχη του.

Ο Γκαγκάτσης δικηγόρος είναι και λόγω "τζακιού" που λέμε εμείς εδω κάτω εγινε πρόεδρος της ΕΠΟ κάποιοα χρόνια και τώρα ενας εκτ νομικών συμβούλων του Ολυμπιακού.Δεν υπάρχει μαρινάκης για μένα αλλά κόκκαλης και είναι πλέον αφελής αν πιστέυει κάποιος οτι έφυγε οπο τον Ολυμπιακό.
Μάκη δεν υπάρχει παράγοντας ποδοσφαίρου που τα ακουμπάει για το καλό του ποδοσφαίρου η για τη ψυχή της μάνας του.
Δέ φταίει ο Ολυμπιακός που παίζει χωρίς αντίπαλο όπως λές και διαφωνώ κάθετα.
magakos
Administrator
Administrator

Δημοσίευση από magakos Την / Το Σαβ 08 Ιαν 2011, 01:48

Δηλαδή ρε Δημήτρη εσύ πιστεύεις ότι τον πήρε για δικηγόρο...?
Δεν είπα ότι φταίει ο Ολυμπιακός που παίζει χωρίς αντίπαλο...Αν διαφωνείς πες μου τότε ποιον θεωρείς αντίπαλο σου φέτος...Τον ΠΑΟ την ΑΕΚ ή τον ΠΑΟΚ? Τα χάλια μας έχουμε όλοι.
Το "τα ακουμπάει" που είπες πάντως με βρίσκει αντίθετο και αφού δεν το κάνουν για την ψυχή της μάνας του ας μην προκαλούν τον κόσμο με δηλώσεις τύπου 50/50 που έκανε φέτος ο "αφρατούλης".... lol!

thant
Moderator
Moderator

Δημοσίευση από thant Την / Το Σαβ 08 Ιαν 2011, 05:18

magakos έγραψε:Αν διαφωνείς πες μου τότε ποιον θεωρείς αντίπαλο σου φέτος...Τον ΠΑΟ την ΑΕΚ ή τον ΠΑΟΚ? Τα χάλια μας έχουμε όλοι.

Είπαμε...χωρίς αντίπαλο. Γκαλάκτικος Laughing
dimitris7
Vip Member
Vip Member

Δημοσίευση από dimitris7 Την / Το Σαβ 08 Ιαν 2011, 07:02

magakos έγραψε:Δηλαδή ρε Δημήτρη εσύ πιστεύεις ότι τον πήρε για δικηγόρο...?
Δεν είπα ότι φταίει ο Ολυμπιακός που παίζει χωρίς αντίπαλο...Αν διαφωνείς πες μου τότε ποιον θεωρείς αντίπαλο σου φέτος...Τον ΠΑΟ την ΑΕΚ ή τον ΠΑΟΚ? Τα χάλια μας έχουμε όλοι.
Το "τα ακουμπάει" που είπες πάντως με βρίσκει αντίθετο και αφού δεν το κάνουν για την ψυχή της μάνας του ας μην προκαλούν τον κόσμο με δηλώσεις τύπου 50/50 που έκανε φέτος ο "αφρατούλης".... lol!

Μάκη είπα οτι ήταν πρόεδρος στην επο και αυτό είναι απάντηση για πολλά...Αν έκανες επένδυση δισ ευρώ σε μιά επιχείρηση θα την άφηνες στο έλεος του θεού,η θα την "προστάτευες" με βάση πάντα το κέρδος.Δέν υπάρχει κόσμος σπόνσορες και τηλεοπτικά δικαιώματα και άλλα ευρώ υπάρχουν.Αν μου απαντήσεις απάντάς και στο ερωτημά σου.
Τώρα για αντίπαλο αν πω σε κάποιον οτι ο Ολυμπιακός έφτιαξε στην ουσία ομάδα πρίν 4 μήνες και είναι πρώτος με 5 βαθμούς διαφορά απο αυτόν που υποσχόνταν ολο το καλοκαίρι λαγούς και πετραχείλια τα λέει όλα.Εγώ θέλω βάζελο αεκ παοκια αρειανοι γριές δυνατούς για ενα καλό πρωτάθλημα αλλά.......
Απαντώ και στο Θανάση
thant
Moderator
Moderator

Δημοσίευση από thant Την / Το Σαβ 08 Ιαν 2011, 08:15

dimitris7 έγραψε:Εγώ θέλω βάζελο αεκ παοκια αρειανοι γριές δυνατούς για ενα καλό πρωτάθλημα αλλά.......
Απαντώ και στο Θανάση

Κάπου το έχω ξανακούσει αυτό. Πολύ αστείο
magakos
Administrator
Administrator

Δημοσίευση από magakos Την / Το Κυρ 09 Ιαν 2011, 02:33

dimitris7 έγραψε:
Μάκη είπα οτι ήταν πρόεδρος στην επο και αυτό είναι απάντηση για πολλά...Αν έκανες επένδυση δισ ευρώ σε μιά επιχείρηση θα την άφηνες στο έλεος του θεού,η θα την "προστάτευες" με βάση πάντα το κέρδος.Δέν υπάρχει κόσμος σπόνσορες και τηλεοπτικά δικαιώματα και άλλα ευρώ υπάρχουν.Αν μου απαντήσεις απάντάς και στο ερωτημά σου.
Τώρα για αντίπαλο αν πω σε κάποιον οτι ο Ολυμπιακός έφτιαξε στην ουσία ομάδα πρίν 4 μήνες και είναι πρώτος με 5 βαθμούς διαφορά απο αυτόν που υποσχόνταν ολο το καλοκαίρι λαγούς και πετραχείλια τα λέει όλα.Εγώ θέλω βάζελο αεκ παοκια αρειανοι γριές δυνατούς για ενα καλό πρωτάθλημα αλλά.......
Απαντώ και στο Θανάση

Αν ρωτάς για μένα προσωπικά την επιχείρησή μου σίγουρα θα την προστάτευα άλλα άλλο να προφυλάσσω την επιχείρησή μου και τα ΝΟΜΙΜΑ συμφέροντά της και άλλο να παίρνω βοήθειες που δεν δικαιούμαι ή να σαμποτάρω άλλες επιχειρήσεις...
Άλλα τσάμπα σάλιο καταναλώνουμε ρε παιδιά....Έτσι θα είναι πάντα τα πράγματα στην Ελλάδα.Πότε ο ένας πότε ο άλλος θα την κάνουν την δουλειά είναι στο αίμα μας η λαμογιά.
Το θέμα είναι να μην τσιμπάμε εμείς και να μην γινόμαστε πρόβατα θαυμάζοντας και στηρίζοντας το κάθε λαμόγιο μόνο και μόνο επειδή κάνει καλή πορεία το σωματείο που υποστηρίζουμε...Στο κάτω κάτω δεν γεμίζει η δική μας τσέπη.
Έτσι στηρίζουμε και θαυμάζουμε σαν λαός τόσα χρόνια τους πολιτικούς και βλέπετε που μας καταντήσανε...

dimitris7
Vip Member
Vip Member

Δημοσίευση από dimitris7 Την / Το Κυρ 09 Ιαν 2011, 06:28

Συμφωνώ σε αρκετά,δε μίλησα σε προσωπικό επίπεδο.Αφού μ'εβαλες στη πρίζα θα σε ρωτήσω αν είχες Α.Ε με μπαντζετ και επενδύσεις δις και ανταγωνιστές αρκετοί τι θα έκανες?
Δουλέυω ως Πολ/Μηχ Τ.Ε σε μεγάλη τεχνική εταιρία,ελα να δεις οταν γίνονται οι αναθέσεις έργων και τι γίνεται και μετά τα λέμε....
Που κολάει αυτό?Φίλε Μάκη τα ίδια είναι....
Και για να το κάνω πιο λιανά η πίτα σε όλες τις περιπτώσεις είναι η ίδια κι όποιος πάρει το μεγαλύτερο τόσο το καλύτερο..
Να στο πώ κι αλλιώς..αν λέμε υπήρχε ποτέ περίπτωση αυτός που θα τερμάτιζε 10ος στο πρωτάθλημα τα έπαιρνε ολα,τότε ολοι θα σκίζονταν για τη 10η θέση....τι με λές λοιπόν.

magakos
Administrator
Administrator

Δημοσίευση από magakos Την / Το Κυρ 09 Ιαν 2011, 06:42

Βρε συ ξέρω τι παίζει...Και εγώ στον οικοδομικό κλάδο ανήκω.
Αυτό που με ενοχλεί εμένα είναι γιατί να γίνονται όλα αυτά....Ίσως γιατί εγώ δεν θα μπορούσα ποτέ λόγο χαρακτήρα να τα κάνω.

dimitris7
Vip Member
Vip Member

Δημοσίευση από dimitris7 Την / Το Κυρ 09 Ιαν 2011, 07:24

Γίνονταν γίνονται και θα γίνονται...απο την δημιουργία της πρώτης κοινωνίας-κάστας δε θυμάμαι το κεφάλαιο στην κοινωνιολογία.
Γιατί στέκεσε σ'αυτό και δε λές οτι έχεις εκατοντάδες φίλους που χωρίς κανένα αντίκρισμα είναι μαζί σου τους βοηθάς και σε βοηθάνε..

dimitris7
Vip Member
Vip Member

Δημοσίευση από dimitris7 Την / Το Σαβ 15 Ιαν 2011, 05:31

Πήγαινε και ρίξε το αυγό σου άυριο στο βάζελο...
Very Happy
thant
Moderator
Moderator

Δημοσίευση από thant Την / Το Σαβ 15 Ιαν 2011, 06:43

dimitris7 έγραψε:Πήγαινε και ρίξε το αυγό σου άυριο στο βάζελο...
Very Happy

Από αυγά ξέρετε μόνο εσεις. κοκοκοκο Very Happy
dimitris7
Vip Member
Vip Member

Δημοσίευση από dimitris7 Την / Το Σαβ 15 Ιαν 2011, 07:04

Εγώ έιπα για τ magako που θα το φάει οχι για σένα που πετάγεσε αλλά γιατί όμως?....

Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Κυρ 22 Οκτ 2017, 21:51